1. You Don't Know Shit
2. Horror and Crime
3. The Worst Nightmare
4. Darkness Is Calling (with Crypsis)
5. Sharpen and Scalpel
6. Helpless (with Chain Reaction)
7. Annihilate
8. Redemption
9. Unlike Others (with Crypsis and MC Tha Watcher
10. The Black Demon
11. Brutal 2.0
12. Torture, Murder and Cannibalism
13. Crypsis - The 6th Pathway (Radical Redemption Remix)
Igazi érdekesség, különlegesség, így viszont semmiképpen sem figyelmen kívül hagyható tényező a Radical Redemption 2012. január 28-án megjelent albuma az Annihilate. 2011 novemberében kaptuk a bejelentést az album érkezéséről, valamint a hivatalos albumelőzetessel egybe kötött videót is megosztotta velünk Joey.
Akár ezen album által is tanúbizonyságot kaphatunk arra, hogy mekkora végletek között mozoghat hardstyle és hardstyle. Míg itt a blogban bemutatásra kerülnek olyan zenék, amikre egy kicsit túlzás hardstyle-t mondani, ugyanakkor vannak olyanok is, amelyekre meg már inkább hardcore közeli meghatározás a megfelelőbb. Így van ez az Annihilate esetében is, amely ez által a felsőbb határokat súrolja.
A vélemények több tényező alapján oszlanak meg az albummal kapcsolatban. Egyrészt valakinek ez már inkább hardcore és nem képes elviselni túlzottan, hogy itt egyik zenében se fog önfeledt dalolászást és dallamozgatást találni. Ez még csak az egyéni ízlés alapú megközelítés, viszont a másik már technikai jellegű. Nos a kick az alapja minden hardstyle-nak és mi más lenne ha nem ez, amivel ha probléma van, akkor az bizony kihat a teljes zenére. Mivel itt most gyakorlatilag végig hardcore jellegű kick áradatban lehet részünk, ezért sok hozzá nem szokott embernek ez most egy valódi radikális zenei változás, vagy meglepetés a fővonalas hardstyle-okhoz képest.
Az albumelőzetes hivatalos videója
Teljesen sötét és horrorisztikus hangulat kísér minket végig az egész albumon keresztül. Egyetlen a kevés albumok közül, amelyen rögtön teljes verziós zenék kerültek kiadásra és nem csak a rövidített album verziók. Ezt sokan pozitívumként jelölték meg, ugyanakkor folyamatos hallgatás mellett nem feltétlenül mindenki kíváncsi a hosszabb intró és outrókra.
Minden előadó valamilyen célközönséget akar elérni az albumával így a Radical Redemption az igazi fanatikus, és kemény hangzásokat szerető rajongóknak kedvez. Annak ellenére, hogy technikailag vagy bizonyos hangzásbeli minőségben tényleg hagy némely zene kívánni valót maga után, de az albumot sikerként lehet elkönyvelni.
Radical Redemption az XXlerator Raw partyeseményen
Az album csak digitális kiadásban jelent meg, azonban az XXlerator partyn limitált példányszámban (500 darab) CD-s változatot osztottak szét ingyen a rajongók legnagyobb örömére.
A magyar hardstyle fórumon megosztott vélemények szépen megoszlanak, de nagy a negatív visszhang a minőség tekintetében, hogy nem elég kiforrottak a hangzások.
Az egyik legnagyobb külföldi fórum a hardstyle.harderstate véleményei körülbelül ugyan olyan mértékben megoszlanak. Vannak akiknek nagyon tetszik és örülnek neki, hogy végre valódi HARDstyle is megjelenik, és természetesen vannak, akiknek a hallgathatatlan kategóriába esik.
Így tehát negatívumként egyértelműen a minőségbeli problémát illetve nemtetszést lehet kiemelni, míg pozitívumként azt, hogy a "kemény hardstyle-t" (fura ezt így leírni, hiszen alapvetően fel se kellene merülnie annak, hogy nem kemény hiszen a nevében benne van) kedvelőknek ez most igazi csemegének számít. :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése