Néhány nappal ez előtt egy olasz hardstyle-lal foglalkozó weboldal és fórum elkészített egy interjút Adaro-val (Thijs Ploegmakers). Jó pár kérdést feltettek neki, ő pedig nem kicsinyeskedett a válaszokat tekintve. Ezen szép terjedelmes interjú keretében most lássuk miről is kérdezték őt az olaszok.
Szia Thijs, örülök, hogy találkoztunk és egyben üdvözlünk is a Hardstyle Lovers fórumon. Hogy vagy?
Adaro:
Sziasztok. Szintúgy örülök a találkozónak, nálam minden oké, remélem nálatok is.
Első konkrét kérdésként szeretnénk megtudni, hogy honnan származik az "Adaro" név?
Adaro:
Nos ez egy vicces történet. :) A vezetéknevem "Ploegmakers" és megnéztem, hogy a mi a "Ploeg" jelentése a spanyol szótárban, amire az Arado-t kaptam (magyarul eke -szerk). Aztán később rosszul emlékeztem erre a szóra tehát Adaro lett belőle.
De nekem tetszik ez a név, jobban is hangzik mint az Arado. :D
November 26-án lesz az első fellépésed a Qlimax-en. Készen állsz? Mit jelent számodra a fellépés ezen a jelentős hardstyle eseményen?
Adaro:
Igen, közösen lépünk fel Ran-D haverommal a Gunz for Hire színeiben.
Hát számomra ez a fellépés jelent mindent. A legfontosabb esemény lesz az életemben. Már nagyon nagyon várom.
Mit tudsz nekünk elmondani a "Gunz 4 Hire" projektről? Milyen zenei felhozatalra számíthatunk tőletek?
Adaro:
Gunz for Hire-ként első fellépésünk idén a Decibel fesztiválon volt. A fellépést nehéz munka előzte meg. Úgy intéztük, hogy mindennel elkészüljünk kezdésre, tehát éjt nappallá téve kellett dolgozzunk a stúdióban, de 1000%-osan megérte a dolog. Fantasztikus volt.Mostantól rendszeresen szeretnénk új zenéket készíteni, hogy az emberek folyamatosan hallhassanak tőlünk újdonságokat. Ez azt jelenti, hogy a Qlimax-en is lesz néhány meglepetésünk. Nemrég fejeztük be a "The Dopeman" nevezetű zenénket, ami egy igazi partyzene a Gunz for Hire-féle keménységgel megfűszerezve.
2012-ben is sok újdonsággal szolgálhatunk majd oly módon, hogy tartalmazza a Gunz for Hire feelinget, de egyben fenntartsuk a zenék változatosságát is. Jönnek még hasonló partyzenék mint a "Gangsters Don't Dance", sötét hangulatúak mint a "The cycle", melankólikusak mint a "Sorrow", valamint kemény ütős alkotások úgy mint a "Kings of the Underground".
Mit tanultál az elmúlt évek alatt, és hogyan jött az ötlet a Ran-D-vel való közös zenekészítésre?
Adaro:
3 évvel ez előtt találkoztunk először egy helyi klubban, ahol én rezidens DJ voltam és Ran-D pedig vendég DJ-ként lépett fel aznap este. Beszéltünk egymással és rájöttünk, hogy mindketten oda vagyunk a stúdiós zeneszerkesztésért tehát úgy gondoltuk betekintünk egymás stúdiójába. Az ott eltöltött pár óra arra ösztönzött minket, hogy együtt is nekilássunk a zenék alkotásának. Azokban az időkben nem koncetráltam eléggé a hardstyle-ra, hogy teljes mértékben meg tudjam valósítani azon ötleteimet, melyek a fejemben nyugodtak. Túl sok zenét akartam csinálni egyszerre különböző stílusban, de alábecsültem annak fontosságát, hogy jobb egyszerre csak egy dologra koncentrálni. Viszont az évek alatt megtanultam, hogyan lehet több dologra is koncentrálni.
Amikor először elkezdtünk Ran-D-vel közös zenéket szerkeszteni, őt akkor már a hardstyle egyik feltörekvő tehetségének tarthattuk számon. Első zenei megjelenésünk a "My Name is Hardstyle" az A2 Records-nál került kiadásra. A következő évben egyre jobban megismertük egymás stílusát és így az együtt alkotott zenék is egyre jobbak lettek melynek első példájaként az "Under Attack" nevezetű zenénket említeném, amely nagyon népszerű lett.
Együttműködésünk nagyon jól működik és sok trükköt, technikát tanulunk meg egymástól nap mint nap. A Ran-D-vel való munka nagyon inspiráló hatással van rám, hiszen ő olyan "gyerünk, csináljuk meg" típusú személy. Magabiztosságot ad számomra, és ha sokáig gondolkozok valamin, akkor eszembe jut mintha azt mondaná: "Gyerünk, ne tökölj rajta annyit!" Tehát teljes mértékben magával sodró személyiség és ezért sok inspirációt kapok tőle, valamint igazán jó vele együtt dolgozni.
Milyen zeneszerkesztési eszközöket használsz a zenekészítéshez? A szoftveres (vsti) vagy hardveres (virus ti, roland 909) eszközöket részesíted előnyben?
Adaro:
Az alapprogram, amit használok az a Cubase, de néha igénybe veszem a Logic funkcióit is a beépülő kiegészítők hasznossága miatt, viszont alapjában véve a Cubase-t használom. Ismerem a Cubase szinte minden tulajdonságát, és így gyorsan tudok dolgozni vele. Nem tartom magamat egy hardver fanatikusnak, de van egy Virus TI-m. De ennek is inkább a szoftveres kezelőfelületét használom. Sokkal áttekinthetőbbnek tartom, és sokkal gyorsabb így a kezelés mintha gombokat kellene tekergetnem és nyomogatnom a menükben való lépegetéshez. A Virus TI a fő hangszerem.
Enélkül nem tudnám megcsinálni a megfelelő hangzást, amit kiötlöttem.
A szoftverek rengetegében megszállotja vagyok a "Native Instruments" gyártó "Komplete" nevezetű programcsomagjának, melyből mindig a legújabbat használom. A szoftverek között szerepel még az "FM8", "Absynth", "Massive" a háttérhangzások megteremtéséhez valamint a Lennardigital-féle Sylenth1. Ezeken kívül nagyon sok FX kegészítő, túl sok, hogy egyenként megnevezzem őket, de a "Soundtoy Native" egyik említésre méltó kiegészítő a delay és filter-effektek szempontjából.
Miért döntöttél úgy, hogy a stílus keményebb oldalán készítesz zenéket?
Adaro:
Az összes típusú hardstyle zenét szeretem a dallamostól a keményig, de mindenképpen kemény jellegű beütést kell tartalmazzon. Ez az, ami vonz engem a hardstyle-ban. A DJ szettjeimben (például a rezidens mixeimben a Magic Show-ban) mindig hallhatunk a dallamosaktól kezdve a keményig zenéket, de mind komoly alkotások. Saját szerzeményeimet próbálom ugyan abban a stílusban elkészíteni, mint amilyen zenéket játszok a DJ összeállításban. A "Hit you with that Bang Shit" egy dallamosabb darab, a "No Time to Sleep" egy kicsit keményebb, valamint a "The Haunter of the Dark" a legsötétebb és legkeményebb zeném. Úgyhogy a jövőben hasonló felhozatalra lehet tőlem számítani. Változatos és friss hangzásokra, de keményekre.
Mi a véleményed az olasz hardstyle-ról?
Adaro:
Nagyon szeretem az olasz hardstyle hangzást. The R3belz, Zatox, Tuneboy és Technoboy igazán minőségi hardstyle zenéket alkotnak. Minden zene tartalmazza a saját egyéni stílusukat, melyek mindig top minőségű produkciók.
Van egyéni kedvenc hardstyle DJ-d?
Adaro:
Sok hardstyle DJ fanja vagyok egyszerre. Ha megnézed a DJ szettjeim összeállítását, láthatod mely producereket kedvelem. Jó sokat. :D Szeretem játszani a különböző előadók által készített különböző hangzású hardstyle zenéket.
Mesélj egy kicsit a zenei múltadról!
Adaro:
Nos, ahogy már említettem én mindenféle zenét szeretek. Gyerekkoromtól kezdve minden típusú zenét meghallgattam. 12-13 éves koromban fedeztem fel a house zenék változatos darabjait. Ebben az időben ismerkedtem meg az első igazi hardcore zenékkel, amikbe azonnal beleszerettem. Az évek alatt ízlésem egyre több zenét foglalt magába, így az összes elektronikus zenében találtam számomra kedvelt alkotást. 1998 körül hobbyként kezdtem el saját szerzemények alkotásába és 2001-ben megjelent az első zeném a trance stílusában. 2002-ben a "Driftwood" álnév alatt 3 baráttal közösen megalkotott "Freelander" nevezetű zenénk jelent meg, mely több európai országban is a top 40-ben sláger közé tartozott. A hozzá készült videón én is szerepelek. Nézzétek meg a youtube-on. ;-)
Most viszont a hardstylra összpontosítok. Nagyon szeretek ebben a stílusban zenéket csinálni és játszani is őket. Hihetetlen mennyiségű energia árad ezekből a zenékből és hozzájuk tartozó sebességgel együtt adja meg a vadságot már a készítés alatt is. Minden nap tanulok valami újat, ami egyre teljesebb producerré csiszol engem.

Honnan nyered az inspirációt a zenéid készítéséhez?
Adaro:
Minden más stílusú zenéből, mozifilmekből, TV-ből, könyvekből magazinokból, az utcáról mindenhonnan. Mindenhol ott van valamilyen inspiráló tényező, melyek hatása lehet akkora, hogy beépítsem a zenékbe.
A te véleményed szerint mit tartasz fontosabbnak a zenék készítésével kapcsolatban: követni az inspiráció adta ötleteket egybeépítve a ritmussal, vagy inkább jobban ügyelni a zene technikai részére?
Adaro:
Először is próbálom követni az inspiráció adta ötleteket, majd utána ügyelek a technikai megvalósításra is. Ha már a zene készítésének elején a technikai részével kezdesz el foglalkozni, akkor kikerülsz a kreativitás és inspiráció adta lehetőségekből. Például én a legtöbb dallamot a zongorámon játszva alkotom meg, majd felveszem az I-Phone-ommal és kiválasztom azt a +/- 10 melódiát, ami később majd egy zene része lehet.
Egy tipp: Tartsd meg az alapötletet a fejedben. Egy jó ötlet lehet az alapja egy nagyszerű zenének. Ez lehet akár egy dallam, valamilyen hang, egy mintaütem, egy technika, egy trükk, vagy egy dalszöveg, bármi. De ez az alapja, és ez adhatja meg egy később elkészített zene nagyszerűségét.
Melyik volt az az ország, ahol a közönséget nagyon jónak találtad?
Adaro:
Különböző országokban játszottam már house zenét, de hardstyle-t még csak Hollandiában és Belgiumban. Mindkét helyen elképesztően jó a közönség, de már alig várom, hogy végre Olaszországban is játszhassak. Voltam már ott párszor nyaralni, és imádom az országot, a kultúrájukat.
Melyik zenéd az, amelyikkel a legjobban meg vagy elégedve?
Adaro:
A saját zenék közül a legjobbnak a "The Haunter of the Dark"-ot tartom. Ez a szerzemény speciális értékkel bír számomra személyes okok miatt. A Ran-D-vel közösen alkotott zenék közül pedig az "Under Attack" és a "Sorrow" nevű zenék a kedvenceim.
Mit érzel akkor, amikor több száz ember előtt pörgetheted a lemezjátszókat?
Adaro:
Ez egy leírhatatlan érzés. Ahogy egy fiatal gyerek csak álmodik róla.
Gyakorlatilag megvadulok a DJ pult mögött, mikor a szétcsapóan ütős kemény dobhangzás megszólal. Így azt akarom, hogy a közönség is hasonlóan érezzen, mint én, és együtt legyünk részesei a zene nyújtotta fantasztikus hangulatnak. 10 embernek játszok vagy 1000 embernek, az számomra teljesen mindegy. Mindig a legtöbbet hozom ki magamból, megadva a közönségnek a legjobb hangulatot, hogy zenével karöltve együtt táncolhassunk az éjszakában.
Szabadidődben milyen hobbyelfogaltságaid vannak?
Adaro:
A zenék készítése mellett van pár hobbym is melyeket intenzíven űzök. Szeretek sportolni így heti 2-3x eljárok boxedzésekre. Nem versenyszerűen, csak egyszerűen szeretem ezt a sportot. A fitnesz tréningeket is nagyon szeretem, amikre többször kellene járnom, de sajnos nem mindig van rá időm.
Ezeken kívül szeretem a jó filmeket és sorozatokat. Például a "The Sopranos" (Maffiózók -szerk). Ezen kívül újságokat és könyveket is szeretek olvasni kikapcsolódásképpen, valamint új zenék felfedezése az interneten is a kedvenceim közé tartozik.
Köszönjük, hogy elkészíthettük ezt az interjút.
Forrás: http://hardstylelovers.forumfree.it/?t=58857056
Fordítás: © Hardstyle Info - Magyar Hardstyle Blog ©